Czy Wielka Brytania jest atrakcyjnym turystycznie krajem?

Czy Wielka Brytania jest ładnym krajem?

Choć generalnie Wielka Brytania nie jest często wybierana przez podróżnych, to jednak można powiedzieć, że powodem takiego stanu rzeczy z pewnością nie jest nieatrakcyjność kraju, ponieważ Anglia czy Walia są kapitalne. Jednak nie można oczywiście powiedzieć, że Wielka Brytania narzeka na niewielką ilość gości. W końcu Londyn to jedno z najbardziej fantastycznych miast w Europie. Warto zatem zastanowić się co jak najbardziej warto zwiedzić na Wyspach… Oprócz magicznego Londynu, interesującym miejscem jest Manchester – szczególnie fani angielskiej piłki nożnej będą zadowoleni z wizyty w tym mieście.

W okresie letnim rewelacyjnym miejscem jest Blackpool – można powiedzieć, że angielska turystyka w dużej mierze opiera się właśnie na tym mieście. Blackpool to taki polski Sopot. Interesującym miejscem jest również Bristol – spore miasto na południu Anglii. Niedaleko Bristolu mieści się miasto Bath, które urzeka urodą oraz klimatem. Chociaż ostatnio bardzo często można usłyszeć, że Szkoci chcą całkowitej niepodległości, to jednak nadal Szkocja to Wielka Brytania. Z całą pewnością warto zwiedzić Edynburg. W Wielkiej Brytanii mieści się bardzo dużo pięknych miejsc, a więc podróżni nie mogą narzekać na nudę. Zatem ogólnie można spędzić wiele czasu na odkrywaniu Wysp!